HOT NEWS

Özdilek'ten Transfer Açıklaması

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Sezona Rize ile başladınız, ama bazen işler yolunda gitmiyor. Şimdi Kayseri Erciyesspor’un başındasınız. Şöyle başlayalım, Çaykur Rize’de neden olmadı? Kısaca açabilir misiniz?

Tabii bunun birçok nedeni var, ama çok detaya girmek istemiyorum. Fakat çok düzgün bir Başkan ve yönetim kurulu ile çalıştığımı mutlaka söylemeliyim. Müthiş destek oldular. Anlaşma konusunda, paylaşma konusunda, medeni anlamda bence sporun hep içinde olması gereken insanlar onlar. Bizim işimiz böyle, bazen ayrılıklar üzüntülü oluyor, bazen gerekli oluyor. Dolayısıyla böyle bir ayrılık oldu. 

İkinci yarıda her puan gerçekten de çok önemli. Kritik bir süreç başlayacak. 18 hafta ne getirebilir?

4 oyuncumuz bugün itibariyle bizimle birlikte değil. Mangane zaten çapraz bağları koptuğu için yok, 6 ay kadar sahalardan uzak. Sylla, John Boyle, Mandjeck, Zouza... Zouza da kadroya alınmadı, bugün-yarın aramıza katılacak. Bu bizi sevindiren bir haber. 3 oyuncumuzu gönderiyoruz. 

Bursa’daki Traore’nin size gelme ihtimali var mı?

Yok... Planlaramızda onun ismi yok. Şu anda zaten 8 yabancımız var. Mangane’yi çıkartıp Diakhate’yi içeri aldığın zaman zaten 8 yabancımız oluyor. Mandjeck ile ilgili çok şey yazılıp çiziliyor. Onunla oturup konuşacağız ve elbette amacım onu kazanmak olacak. Geçen sene neler yaptığını biliyorum ve kullanmaktan yanayım. 3-4 oyuncu istiyoruz. Sağ bek, sol bek, iki kenar eksik gibi... Orta sahaya bir oyuncu... Biraz da yaratıcı oyuncuya ihtiyacımız var.

Antalya’da uzun metrajlı bir geçmişiniz oldu. Sonrasında biz hep uzun birliktelikler bekledik sizden. Fakat kısa sürede üçüncü takım bu. Yolunda gitmeyen ne? Futbolun kaygan zemininde yürümek mi zor?

Aslında benm için Gençlerbirliği çok başarılı bir süreçti. 8. haftada 4 puan almışlardı, sezon sonunda bir puan daha alsaydık belki de UEFA’ya gidecektik. Mukavelem devam ediyordu. Sadece hedefi biraz daha yükseltebilir miyiz diye düşündük. Yine aynı sorun vardı önümüzde. Yabancı oyuncular konusunda bir değişim gerekliydi. Yaşanan süreçte sorunlar vardı, onları tolere etmek istedik. Fakat tabii kulüp politikası, kulübün beklentileriyle sizin beklentileriniz bazen aynı noktada olmuyor. İlhan ağabey için herkes, “Çok zor başkan” der, ben öyle düşünmüyorum. Onunla çok rahat çalıştım. Çok net biridir. Oturduk, dostane bir şekilde ayrıldık. Zaten İlhan ağabey ardımdan  “Çalıştığım en iyi teknik adamlardan birisiydi” dedi. Oysa herkes bilir ki çok zor beğenen biridir. 

Siz, Özkaynak Düzeni ’nden gelen ftubolcuların çok olduğu bir Beşiktaş kadrosunda oynadınız yıllarca. Şimdi 14+14 çıktı ve bu kuralın yerlilerin önünü açacağı söyleniyor. Ben şahsen pek anlayamadım, sizin fikriniz ne bu konuda?

Bence iyi oldu bu kural. Rekabet... Takımın içinde de rekabet olmalı, Türk oyuncu ile yabancı arasında. Biz, Avrupa Kupası ’na gidiyoruz, Dünya Kupası’na gidiyoruz, Şampiyonlar Ligi var, Avrupa Ligi var. Kimlerle mücadele ediyoruz? Yabancılarla... Arsenal’de bir tane İngiliz yok. Rekabetten korkmayacağız, biz de oyuncular da... Korakor mücadele... Burada kaliteyi ne kadar yükseltirsen, dışarıda o kadar iyi mücadele edersin.

‘Gelecek oyuncularımız da var, gidecek de...’

Bu nedenle soruyorum zaten. Haksız rekabet olmayacak mı? Sonuçta Hollanda altyapısı ile aynı değil ki bizim altyapımız. Bu proje hayata geçerken, altyapıya daha fazla yatırım yapılması da gerekiyor sanki.

Aslında sorunun içinde cevabını veriyorsun da... Ben yıllardır söylüyorum, sen yıllardır yazıyorsun. Yıllardır herkes her şeyi biliyor. Aslında Fatih Terim hocanın anlattıklarında çok yeni bir şey yok. Bu böyleydi her zaman zaten. Bence vurguladığı en önemli detaylar, ikinci günün sonundaki 15 dakikada saklı. Orayı alacaksın, değerlendireceksin. Geri kalanın tümünü herkes biliyor çünkü.
Mevcut kadroda düşünmediğiniz oyuncu var mı?

Gelecek oyuncu var, önce bunu söyleyeyim. Şu an 21 oyuncu, 3 kalecimiz var. 24 kişiyle gidiyoruz. Bunların 4 ’ü yok, Afrika Kupası’na gidecekler. Ramazan, Üstün ve İlker’i gönderdik. Devre arası transfer bitsin istiyoruz. Ayrıca oynayan oyuncu almak istiyoruz, takımında yedek kalan adamı değil. Türkiye’deki kulüpler belli, oyuncular belli.

Kaynak: Fanatik

 

 

 

 

Komagene Etsiz Çiğ Köfte Alo Paket: 0352 999 39 49

Alparslan Mahallesi Muhtarlığı