HOT NEWS

Eren Düşünceli

Ziya Eren

Spor Toto Süper Lig'de 2 yıl mücadele verdikten sonra PTT 1.Ligi'ne düşen Kayseri Erciyesspor'un üzerinde adeta ölü toprağı var. Kulüp Başkanı Ziya Eren ve yönetim kurulunun, yeni sezonda göreve devam edip etmeyeceği belli değilken, sözleşmesi devam eden futbolcular da bu durumdan rahatsız.


Onlar el yakıyor
Yeni sezonda PTT 1.Ligi'nde boy gösterecek olan Erciyesspor'da belirsizliğin olması huzursuzluğa da neden oluyor. Göreve devam edip etmeyeceği belli olmayan Erciyesspor Başkanı Ziya Eren, yüksek maliyetli futbolcuları elinden çıkarmanın yollarını arıyor. Kulübün içerisinde bulunduğu borçtan ötürü son derece sıkıntılı olan ve kulüp otobüsünü dahi satışa çıkaran Başkan Eren, çıkış yolu arıyor.


Özellikle yabancı futbolcular konusunda son derece düşünceli olan Başkan Eren, sözleşmesi devam eden John Boye (31 Mayıs 2017), Pape Diakhate (31 Mayıs 2016) ve Kader Mangane (31 Mayıs 2016)'nin başka takımlara transfer olmasını bekliyor. Takım içerisinde en çok parayı alan yabancı oyuncu olarak görülen Kader Mangane'nin yıllık 1.2 Milyon Avro, Pape Diakhate'nin 1 Milyon Avro, Georges Mandjeck'in 750 Bin Avro ve Boye'nin de 950 Bin Avro aldığı Erciyesspor'da diğer yabancı oyuncuların sözleşmesi sona erdi.

Sözleşmeleri bitti
Takımın küme düşmesinden ötürü yıllık 800 bin Avro alan Björn Vlmeminckx, yıllık 925 Bin Avro'ya transfer edilen Rosyton Drenthe, Arnaldo Edinho ve kiralık olarak gelen Yacouba Sylla ile Jacques Zoua'nın sözleşmeleri sona erdi. Yerli futbolculardan da sözleşmeleri sona erenler şunlar: Gökhan Değirmenci, Mehmet Akgün, Emre Öztürk, Uğur Demirkol, Caner Osmanpaşa ve Serdar Gürler.

Sözleşmeleri devam edenler
Mavi Siyahlı takımda sözleşmeleri devam eden yerli oyuncular ise şunlar: Murat Yıldırım, Necati Ateş, Yusuf Balcıoğlu (31 Mayıs 2016), Cenk Ahmet Alkılıç, Ethem Pülgir, Orhan Gülle, Zülküf Özer, Barış Memiş, Yasin Pehlivan, Anıl Karaer, İlhan Parlak (31 Mayıs 2017), Mahmut Özen (31 Mayıs 2018), Sinan Karadağ, Oğulcan Çağlayan (31 Mayıs 2019). Kulüp Başkanı Ziya Eren'in iyi bir teklif gelmesi halinde Oğulcan Çağlayan, Cenk Ahmet Alkılıç ve Yasin Pehlivan'ı da bonservisi ile vermeyi düşünüyor. Eğer bu düşüncesi gerçekleşmezse üç futbolcunun kiralık yolu ile gönderilmesi de gündemde olacak.

Kayseri Tempo

 

Komagene Etsiz Çiğ Köfte Alo Paket: 0352 999 39 49

Alparslan Mahallesi Muhtarlığı